Контакти

Римо-католицька церква

876425883.jpgУ відділі відображена історія розвитку Вселенського католицизму і, зокрема, його специфіка на західноукраїнських землях.

Перший розділ розповідає про основу віровчення католицької церкви Святе Письмо і Святий Переказ. В експозиції представлені – Біблія (Париж, 1563 р.), твори папи Григорія І (Париж, 1705 р.), Фоми Аквінського (Париж, 1889 р.). Численні експонати (роботи відомих митців М. Яблонського, С. Чеховича та інші взірці сакрального мистецтва) ілюструють догмати католицизму – про філіокве, чистилище, непомильність Папи Римського, про Непорочне зачаття Діви Марії.

У другому розділі експонуються речі, які знайомлять з католицьким культом. Це – літургійний посуд, одяг, головні убори, взуття служителів культу.

Експонати розділу “Римсько-католицька церква в Галичині” висвітлюють процес поширення католицизму в Україні, створення Львівської архідієцезії, діяльність католицьких чернечих орденів та зв’язок означених подій з Кревською (1385 р.) та Люблінською (1569 р.) уніями. Частина розділу присвячена Контрреформації (діяльність ордену єзуїтів та Тридентський собор). Розповідається також про І і ІІ Ватиканські собори, понтифікат римських пап ХІХ – ХХ ст., оскільки вони визначали основні тенденції і напрями діяльності католицької церкви в період найважливіших подій історії людства – Перша світова війна, Жовтневий переворот у Росії, Друга світова війна, національно-визвольні змагання у післявоєнний період та ін.

В останньому розділі містяться експонати, що ілюструють діяльність Львівських митрополитів ХХ ст., а також присвячені Бл. Папі Івану Павлові ІІ, зокрема, його історичному візиту в Україну у 2001 році.

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.