Контакти

Сьогодні в музеї

Круглий стіл «Помісна автокефальна православна церква в Україні»

Місце і час проведення: Львівський музей історії релігії, 7 червня 2018 року о 15 годині.

Адреса: м. Львів, пл. Музейна, 1.

Учасники: науковці зі Львова та Києва, ієрархи та священики православних церков, представники влади, експерти, журналісти.

Модератор: к.і.н. Василь Кметь.

Перелік питань для обговорення:
1. Історичні передумови надання автокефалії Українській церкві. Створення Української помісної автокефальної православної церкви – відновлення історичної справедливості.

2. «Українській незалежній державі – українську церкву» - головне гасло у змаганнях за автокефалію Української церкви.

3. Майбутній устрій Помісної автокефальної православної церкви в Україні, Ваше бачення?

4. Проблемні питання у взаєминах з Російською православною церквою.

5. Чи буде створено екзархат Російської церкви в Україні?

6. Чи подолаємо православний розбрат з наданням автокефалії Українській церкві?

7. Перспективи українського православ’я. Томос, а що далі?

8. Повернення до євхаристійного  єднання з церквами Вселенського православ’я.

Актуальність:

 Вікова мрія українців – мати Помісну автокефальну православну церкву. Завдяки промоції держави, зокрема, президента України Петра Порошенка, ми сьогодні близькі до досягнення цієї мети. Проблеми створення Помісної автокефальної православної церкви в Україні жваво обговорюються в Україні та світі. По деяких питаннях в українському суспільстві немає однозначної відповіді. Спробуємо розібратися, що нас об’єднує, а що роз’єднує…

«Арт-Хотин»

 Детальніше...      З 25 квітня у Львівському музеї історії релігії працює виставка «Четвертий вимір» творчої групи «Арт-Хотин».
    Троє буковинських  художників, кожен з яких по-своєму унікальний, самобутній і самодостатній, підготували для львів’ян і гостей міста проект «Четвертий вимір». Валентина Козяр, Михайло та Іван Кириленки – це плеяда митців-новаторів, які 2010 року об’єдналися і мають спільне бачення, свою «загадку мислення», свій неповторний колорит, свої образи, які не залишать байдужими нікого.
     Творча група «Арт-Хотин» (саме так художники назвали свій мистецький колектив) професійно відображає характерні риси живопису одеської і львівської  шкіл у поєднанні з колоритом Буковини, своїм світоглядом митця. Це своєрідна художня мова сучасного мистецтва.
    Проект «Четвертий вимір»  – це вимір духовності, де кожна робота змушує глядача замислитися над окремими аспектами життя, це звернення до внутрішнього світу людини, до пізнання свого Я.   
     Буковинський тандем працює в техніці абстракція, де кожна картина має свій унікальний стиль. Роботи поєднують земне і небесне, уявне і дійсне, реальне і символічне. Це світлі, наповнені добром, теплом і любов’ю полотна: «Чаша добра» і «Кульбабки» Івана Кириленка, «Мій янгол» і «Натхнення» Валентини Козяр, «Замріяна» і «Лірична» Миколи Кириленка та багато інших.
     «Спілкуючись» із живописом художників, мимоволі віддаєшся емоціям і поринаєш в їхню живу «цивілізацію кольору».
      Художники є учасниками всеукраїнських і міжнародних арт-фестивалів, симпозіумів, виставок, аукціонів. Їхні твори зберігаються у приватних колекціях, музеях України і за кордоном. 
    Виставка чинна до 14 травня.

     Куратор виставки – Руслана Бубряк, завідувач виставкового відділу ЛМІР.
                                Олена Малюга, молодший науковий співробітник ЛМІРДетальніше...Детальніше...Детальніше...

Виставка «Ті, що рятували cвіт»

Виставка «Ті, що рятували cвіт», розповідає про акцію порятунку євреїв Українською греко-католицькою церквою в роки Другої світової війни.

Організаторами акції були брати Шептицькі – Митрополит Андрей та Архімандрит Климентій.