Baner2
Baner2
Удруге в стінах Львівського музею історії релігії Богдан Вовк презентує свої світлини. Урочисте відкриття виставки «Українці: слідами Христа» відбулось у п’ятницю, 13 листопада, о 15 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії, що у Львові на площі Музейній, 1. Цього разу фотопогляд майстра сфокусовано на Святій Землі, на місцях, в яких бував Ісус Христос.

 

Країна чотирьох морів та трьох релігій, як називають Ізраїль, упродовж сотень років приваблює мільйони паломників, священнослужителів, учених усіх континентів. У складі різних паломницьких груп чотири рази на земній Батьківщині Ісуса Христа побував і Богдан Вовк. Результатом цих відвідин стали понад чотирнадцять тисяч світлин, вісім сотень з яких уміщено у вже готовій, але ще не виданій книзі.
У виставковій залі музею історії релігії автор представляє понад 50 фотографій. Це авторський погляд митця на християнські святині, на безліч чудових місць, які огорнуті віковою історією, на паломників з України, їхні враження і захоплення. Перед нами величний храм Благовіщення, що у Назареті, – одна з найбільших християнських церков Близького Сходу. Її подвір’я та інтер’єр прикрашені іконами Божої матері з різних країн світу, у тому числі України: біля головного входу мозаїка фрагменту Зарваницького образу. Відтак глядач бачить церкву Різдва Христового у Вифлеємі з Молочною печерою неподалік та Полем пастушків за Вифлеємом. На представлених фотографіях зображені любі серцю Ісуса Христа місця Галилеї й околиць: Гора Блаженств, де Спаситель виголосив Нагірну проповідь, Капернаум, Кана Галилейська, Тверія, Йордан (з «відновленням» свого хрещення численними учасниками паломництва)... Погляд фотографа зупинився й на горі Тавор, або, як її ще називають, – Гора Преображення Господнього.
Перед глядачем постає і місто Єрусалим, з яким пов’язані і найвеличніші («Осанна!», «Осанна!»), і найтрагічніші («Розіпни Його!») епізоди земного життя Ісуса Христа включно з Хресною дорогою та смертю на Голгофі. На світлинах – Оливна гора, Гетсиманський сад, старі іудейське, християнське та мусульманське кладовища, долина Йосафата, мури старого Єрусалима з численними воротами, храм Гробу Господнього, мечеть Купол Скелі.
Об’єктив зафіксував і древню Кесарію, що на середземноморському побережжі Ізраїля, Яффу – історичне місто, яке кілька разів згадується в Біблії, багато інших цікавих місць.
Виставка «Українці: слідами Христа» і три слайд-фільми з музичним супроводом створені за підтримки Львівської обласної державної адміністрації. 

Ірина Цебенко – завідувач відділу Львівського музею історії релігії

телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22

DSC 0543
DSC 0543
IMG 5093
IMG 5093
P1470331
P1470331