Контакти

Музей-садиба Антоничів

Бортятинська філія Львівського музею історії релігії є центром культурного життя усієї Мостищини. Музей-садиба родини Антоничів розташований на території колишньої греко-католицької плебанії, де й мешкала сім’я Антоничів і куди приїжджав Богдан-Ігор Антонич.

детальніше

Казкові читання у музеї-садибі родини Антоничів

Детальніше...13 квітня музей-садиба перетворився на будинок казок. Тут завітала Леся Кічура зі своїми добрими казками: «Веселковий ангел», «Оксанчені вередульки», «Пригоди Діанки і Нотної феї», «Медова ласунка», «Як киця професію обирала», «Як Бог немовлят роздавав» та ще багато-багато…
   Леся Кічура – письменниця, казкарка, журналістка, доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету ім.. І. Франка, провідний редактор театру ім.. М. Заньковецької, головний редактор всеукраїнських видань «Абетка казок» і «Найкращі жіночі історії». Понад усе любить свою сім’ю, домівку та книги, без яких немає майбутнього.
   До нас завітало багато дітей (особливо молодші класи Бортятинського НВК), а з ними і дорослих. Пані Леся зачарувала усіх своїм спілкуванням і увагою до кожного. Ми слухали і дивилися казки авторки, а потім були учасниками вікторини «Добрі мамині казки».
   Одним з важливих моментів зустрічі з казкаркою було придбання книжки з казками, автограф і фото на пам'ять.
   Пані Леся Кічура обіцяла нам зустріч у вересні, бо готує до видання 3-ю книжку для тих, хто любить казки. Ілюстрації до книжок Лесі Кічури зробили Наталія Манько та Каріна Чепела.
   Діти не спішили додому: ще завітали у зал, де експонується виставка Софії Тимофєєвої – картини та розмальовані хатки равликів (їх тут 610).
   Зустріч з прекрасним подарувала радість і святковий настрій.

                                                                                   Х. Дигдало
                                                                                   с. БортятинДетальніше...Детальніше...

Весна. Яблуневий цвіт.

      Детальніше...Попри те, що 23 березня 2018р. весна була лише на календарі, у Музеї-садибі родини Антоничів, було по-справжньому весняно. Весняний настрій до музею привезла художниця Софія Тимофєєва. Відбулося відкриття виставки живопису та розписаних мушель «Весна. Яблуневий цвіт», на якій художниця представила 33 живописні картини і 610 розмальованих мушель. Софія Тимофєєва – кримчанка, родом з Ялти, тому основним мотивом її живописних картин є краєвиди Криму: «Алупка», «Шторм», «Два вітрила».       Окрім морських пейзажів на виставці представлений цикл «Квіти»: «Волошки», «Маки», «Польові квіти».
Софія Тимофєєва є дипломованим  мистецтвознавцем, закінчила Санкт-Петербурзький державний академічний інститут живопису, скульптури і архітектури ім.. І. Є. Рєпіна. Протягом 15-ти років працювала в Алупкинському палацо-парковому музеї-заповіднику як художник-реставратор. Була організатором художніх і благочинних проектів у Алупці, а у 2011 році стала ініціатором проекту сучасного мистецтва «Художники на річці, на морі». Брала участь у багатьох виставках в Україні та за кордоном.
       На відкритті виставки Софію Тимофєєву вітала віршем Богдана-Ігоря Антонича «Калина» учениця 5 класу Бортятинського НВК Марічка Курач. Також зі словами привітання і побажаннями успіхів на мистецькій ниві, від усієї   громади звернувся  заступник голови Судововишнянської ОТГ п. Роман Когут.
      Після відкриття виставки, пані Софія провела унікальний майстер-клас розпису мушель для бортятинських дітей. Мушлі художниця привезла з рідного Криму – це мушлі виноградних равликів. У руках дітей хатинки равликів набували найрізноманітніших відтінків і візерунків. Кожен із захопленням ніс до своєї домівки розмальовану мушлю.
      Запрошуємо оглянути виставку «Весна. Яблуневий цвіт» Софії Тимофєєвої до 5 травня 2018р.

Ольга Дядинчук
завідувач Музею-садиби родини Антоничів

Детальніше...Детальніше...

Свято поезії у Музеї-садибі родини Антоничів

Детальніше...     Щороку 21 березня відзначається Всесвітній день поезії, починаючи від 1999 року за ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО. В Україні цей день вперше відзначили у 2004 році.
     Свято поезії було започатковане, як зазначено в ухвалі ЮНЕСКО, для того, щоб привернути до поезії якнайширшу громадську увагу. Тому що поезія відіграє фундаментальну роль в діалозі між культурами, який є гарантом миру. Всесвітній день поезії дає можливість заявити про себе малим видавництвам, літературним клубам, сучасним поетам і т.д.
     У цей день по всьому світу відбуваються різноманітні конкурси, фестивалі, зустрічі з поетами, презентації поетичних збірок. З нагоди цього свята, 21 березня, у стінах Музею-садиби родини Антоничів відбулася зустріч з поетом, пародистом, членом Національної спілки письменників України і Асоціації українських письменників Іваном Гентошем. І. Гентош є автором семи поетичних збірок, пише переважно в жанрі громадянської лірики і літературної пародії. У Музеї поет презентував чотири поетичні збірки : «Тривожні дзвони» (2014 р.), «Понад усе» (2015 р.), «Страсті земні» (2016 р.) і «Палітра долі» (2017 р.).  Учні Бортятинського НВК привітали І. Гентоша: у зворушливому виконанні Помірка Сергія, Бартиш Аліни, Шалавило Галини, Наконечної Лілії та Курач Марічки звучала лірична поезія автора.
     З уст поета І. Гентоша звучали патріотичні вірші, вірші про Майдан, про війну на Сході України. Як говорить сам автор: «В сьогоднішній час не можливо писати про щось інше». Будучи свідком подій на Майдані та війни на Сході України, поет зумів покласти на папір усю біль і переживання за долю України.  А вже на  завершення свята поет І. Гентош розвеселив всіх своїми пародіями на твори інших авторів. Захоплені творчістю поета і пародиста І. Гентоша, присутні з радістю придбали поетичні збірки автора та зробили спільні світлини напам’ять.

Ірина Сенечко
Музей-садиба родини Антоничів
м. Бортятин

Детальніше...Детальніше...

Майстер-клас «Розмалюй Великодню писанку»

    Детальніше...15 березня 2018р. у Музеї-садибі родини Антоничів Бортятинській філії Львівського музею історії релігії відбувся Передвеликодній майстер-клас «Розмалюй Великодню писанку», який проводили викладачі Дитячої школи народних мистецтв м. Львова Ольга Барна, Ольга Пенцко та Софія Канас. 40  учнів Бортятинського НВК з вчителем трудового навчання Надією Качмарик та завучем Іриною Макарухою із захопленням розмальовували свої писаночки. Майже усі діти малювали лемківську писанку, яка відрізняється за колористикою та орнаментами від писанок з інших регіонів України. Лемківську писанку малюють в одному або у двох тонах: червоним, жовтим, оранжевим, зеленим, блакитним та білим. А от чорний колір тут рідкість. Зображають на великодніх яєчках, зазвичай, сонечка, зірки, хрестики та троянди, більш знані як ружі. Незабаром у руках дітей народилися прекрасні творіння Великодньої писанки.

        Чудовий настрій, творча атмосфера, умілі руки майстринь і дітей - так жив музей 15 березня 2018р. Дякуємо мисткиням і діточкам за свято!!!


Ольга Дядинчук
завідувач Музею-садиби родини Антоничів

Детальніше...Детальніше...Детальніше...Детальніше...

«Пам’ятаємо, любимо, шануємо» (Вечір пам’яті, присвячений В’ячеславу Чорноволу)

Детальніше...24 грудня 2017 року минуло 80 років від дня народження В’ячеслава Чорновола – українського політика, публіциста, політв'язня СРСР, Героя України, який разом з іншими діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів, ініціатор створення Української Гельсінської спілки. Ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р., Гетьман українського козацтва.
      З цієї нагоди 18 лютого 2018 року у Музеї-садибі родини Антоничів відбувся вечір пам’яті, присвячений В. Чорноволу «Памятаємо, любимо, шануємо», організатором якого була Судововишнянська міська організація Народного руху України. Розпочався вечір хвилиною мовчання. Ведучий, заступник голови Судововишнянської міської організації Народного руху України Володимир Літвінський розповів про нелегкий життєвий шлях політика та його незламну боротьбу за Україну. Гаслом до пам’ятного вечора стали слова В. Чорновола – «Україна починається з тебе»!
     В цей день у стінах музею звучали поетичні та музичні твори про Україну. Патріотичні пісні виконав чоловічий вокальний колектив: З. Мазуркевич, Й. Шевчик та М. Ховалко, музичний супровід – Я. Пацула. З піснями «Моє ім’я - Україна» та «Нам потрібне вільне небо» виступив вокальний ансамбль дівчат - учениць Бортятинського НВК: Івасько С., Пецюх Ю., Помірко О. та Степаняк І. Поетичні рядки «Пам’яті В’ячеслава Чорновола» продекламувала завідувач Музею-садиби родини Антоничів Оля Дядинчук. У виконанні вокального квартету «Стожари» із Судової Вишні (художній керівник А. Петрівський, музичний керівник В. Рудень) та вокального ансамблю народної пісні «Дзвінка криниця» (художній керівник Р. Голдак, музичний керівник Я. Пацула) із Бортятина звучали народні та авторські пісні.  На завершення вечора учні Бортятинського НВК виконали флеш-моб на пісню Т. Петриненка «Україно, Україно…».
     Святкування завершилося спільним виконанням гімну України та виступом голови Мостиcької районної організації Народного Руху України Беднарчика Ростислава, який наголосив на важливості вшанування пам’яті В. Чорновола в сьогоднішній час, і що такі заходи мають стати традицією.
    «Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні — маючи, щоб не довелося потім гірко любити — втративши». В. Чорновіл.


 І. Сенечко
Музей-садиба родини Антоничів
с. Бортятин

Детальніше...Детальніше...Детальніше...