b_300_243_16777215_0_0_images_old_stories_vystavky_2016_Wood_Church_2.gif«Не потоком шумних і галасливих фраз,

а тихою невтомною працею любіть Україну»

Митрополит Андрей Шептицький

18 травня у Міжнародний день музеїв Львівський музей історії релігії презентував виставку «Макети дерев’яних церков України Михайла Яськовича».

Михайло Яськович народився 24 жовтня 1960 року в м. Львові. Навчався у Львівській середній школі 15.

Закінчив Всесоюзний заочний університет мистецтв (станковий живопис) 1986 року та Всесоюзну народну академію мистецтв (станковий живопис) 1991-го року.

Працює художником-експозиціонером у Музеї етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.

Творча спеціальність відтворення у макетах, виконаних авторською технікою, старовинних дерев’яних храмів України. Більшість робіт відображають церкви Гуцульщини, Лемківщини, Бойківщини та Закарпаття XVII–XIX століть. Оскільки деякі з них втрачені назавжди, то майстер відтворює їх за старими фотографіями, рисунками та архівними матеріалами.

У творчому доробку Михайла Яськовича – 250 макетів храмової споруди, які він представив до увага глядача на 55-ти персональних виставках.

Роботи митця зберігаються у музейних і приватних збірках України та за кордоном.

У 2011 році нагороджений обласною премією ім. Анатоля Вахнянина за концептуальну ідею створення макетів дерев’яних церков Галичини та Закарпаття XVII–XVIII століть (серед них і вже знищених).

У 2007 році на Львівській студії телебачення М. Яськович брав участь в авторській програмі Юрія Євтушика «Золота провінція». Було за презентовано чотири фільми: «Поема в дереві», «Неопалимі храми», «Бастеї Українства», «Обереги духу».

У 2009 році журналіст Василь Глинчак зняв фільм «Різдвяна сюїта» за участі художника.

На виставці представлено макети українських дерев’яних церков XVII–XIX століть, які наочно демонструють різні школи і типи сакрального будівництва, а також пастелі та графічні роботи Михайла Яськовича.IMG_0155.gif

1.gif