Контакти

Майстерності краснопису навчатимуть школярів Староскварявської ЗОШ I–III ступенів

Детальніше...У музеї «Староскварявський іконостас XIV–XVIII століть» (філія Львівського музею історії релігії) до Дня української писемності і мови випускник і викладач іконописної школи «Радруж» (УКУ), художник Андрій Майовець проведе майстер-клас «Український скоропис». Учні Старої Скваряви Жовківського району на Львівщині дізнаються про давньоукраїнську каліграфію: ознайомляться з історією письма, традицією використання каліграфії в манускриптах. Потім на практиці, на спеціально підготовлених сувої і папері-листівці тушшю, гусячими й страусиними перами удосконалять набуті навички каліграфічного письма.
 Майстер-клас відбудеться 10 листопада, у суботу, о 15 годині. 
                                                           Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІРДетальніше...

Любімо ж наше слово променисте

Детальніше...Любімо ж наше слово променисте
                                                                      («Рідна мова». Олександра Бурбела)
     Традиційно 9 листопада в Україні відзначають День української писемності і мови. Організовують заходи спрямовані на підтримку української мови, її розвиток, утвердження, престиж.   
 11 листопада, о 15 годині до музею «Староскварявський іконостас XIV–XVIII століть» (філія Львівського музею історії релігії) завітає Володимир Бевз. Це дідусь талановитої юної письменниці Олександри Бурбело і чоловік відомої вінницької поетеси Тамари Корсунської, які декілька років тому відійшли у засвіти. Володимир Бевз познайомить присутніх з їхніми літературними доробками, які становлять вагомий внесок у сучасну українську літературу. Звучатиме голос самої Олександри Бурбело, а мандрівний кобзар, козак Борис Бабенко заспіває пісні на слова молодої поетеси.
 12 листопада о 13 годині Володимира Бевза чекатимуть у Музеї-садибі родини Антоничів (філія Львівського музею історії релігії). У Музейній вітальні він говоритиме про творчість онуки і дружини. Тутешні школярі читатимуть поезію Олександри Бурбело: «Народе мій! Ти вродою багатий», «Ніяк не надихаюсь полем», «Я лиш струна на арфі України», «Так чи ні»...
     P.S. За своє коротке життя Олександра Бурбело взяла участь у багатьох літературних Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах, в яких перемагала. У її портфоліо понад п'ятдесят грамот, дипломів, подяк, сертифікатів. Дівчина відмінно навчалася у Вінницькій загальноосвітній школі №26, захоплювалася математикою, історією, географією, біологією, астрономією. Маючи важкі проблеми зі здоров’ям, вона не впадала у відчай і знаходила розраду у творчості – писала вірші, прозові твори, малювала, вишивала бісером, захоплювалась фотографією. 2015 року Олександра Бурбело була прийнята до Національної спілки письменників України (посмертно), 2016 року у Вінниці відкрито меморіальні дошки, з 2017 року започатковано літературну премію «Струна на арфі України» імені Олександри Бурбело, а в загальноосвітніх навчальних закладах Вінниці почали вивчати твори юної подільської поетеси, авторки 10 книг.
                                              Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

Семінар для регентів і дяків церковних хорів

     З нагоди Року Божого Слова в Україні та національного дня молитви за Україну Львівський музей історії релігії спільно з музеєм «Староскварявський іконостас XIV–XVIII ст.» і літургійною комісією Сокальсько- Жовківської єпархії УГКЦ організовують Детальніше... на тему: «Церковний спів – як форма церковного служіння».
     Серед виступаючих: диригент і композитор, професор Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Богдан Дерев’янко (тема «Сучасний стан духовного співу і музики в Україні»), диригент-хормейстер, співак (баритон), професор Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Олег Цигилик («Практичні поради в дяківстві»), магістр богослов’я, викладач Українського Католицького Університету Максим Тимо («Духовний вимір літургійного співу»), голова літургійної комісії Сокальсько- Жовківської єпархії УГКЦ отець Ярослав Малиш («Літургійне благочестя»), протосинкел Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ отець Володимир Коткевич.
     Семінар розпочнеться 9 червня, у суботу, об 11 годині у Жовкві, у приміщенні Храму святого священномученика Йосафата УГКЦ.

                              Олена Малюга, науковий співробітник ЛМІР

Відродження давнього ремесла у Скваряві

    Детальніше...У селі Стара Скварява розпочала роботу «Літня дитяча гончарна школа". Напередодні учні загальноосвітньої школи свій відпочинок  вже проводили у дитячому християнському таборі.  «Веселі канікули з Богом» провели для них брати-семінаристи  Івано-Франківської духовної семінарії імені Святого священномученика Йосафата Святослав Макар та Ігор Мавдрик. Вони навчали своїх вихованців цінувати справжні християнські стосунки, щиро виявляти свою любов до навколишніх і дякувати Богу за всі дари, які він посилає.
    До роботи гончарної школи організатори проекту – Музей «Староскварявський іконостас ХVI-XVIII ст.» (філія Львівського музею історії релігії) і парафія місцевого храму Святих Апостолів Петра і Павла – долучилися громада села, підприємець Михайло Процайло (який придбав гончарний круг і шафу-сушарку для виробів із глини). Суттєву підтримку отримали й від Львівської освітньої фундації.
    Випускниці Львівської національної академії мистецтв Софія Гук і Марина Горват провели для дітей майстер-клас. Вони розповіли їм про виникнення гончарства – найдавнішого ремесла багатьох народів світу, а потім усі разом (кожен свій витвір) ліпили, розмальовували ангобами  (фарба на основі рідкої глини) різні глиняні дива. Так з’явилися цікаві глечики і хатинки, підсвічники і зайчики…
    Згодом вироби школярів зможуть  побачити староскварявці на музейній виставці.

     Оксана Юфим, Ірина Цебенко,
  наукові співробітники ЛМІР
       телефони: (38032) 235 61 00, 235 70 07, 26148 22

Детальніше...Детальніше...

Тиждень духовності

   Детальніше... Вже стало доброю традицією напередодні Великодня в навчальних закладах Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ проводити Тиждень духовності. Програму підготувала єпархіальна катехитична комісія у справах освіти і виховання спільно з відділами освіти Жовківського, Буського, Кам’янка-Бузького, Радехівського, Сокальського, Бродівського районів і міста Червонограда Львівської області (територія Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ). До слова Господнього, як невичерпного джерела Божої мудрості, дослухалися протягом Тижня духовності й учні загальноосвітньої школи та вихованці сільського дитячого садка, що у селі Старій Скваряві Жовківського району.
    У програмі – щоденна спільна молитва за участі священнослужителів різних конфесій за батьків та дітей, за Україну, за богопосвячених осіб та катехитів, героїв Небесної Сотні й воїнів АТО, поранених під час військових дій на Сході держави, біблійні читання, перегляд фільмів християнської телепрограми «Знаки часу»: «Віра», «Перша заповідь», «Волонтерство», «Духовна боротьба», «Церква наша мати». Крім цього, проводилися тематичні лекції, виховні годині про Боже милосердя у прощенні гріхів людини та милосердя до єднання і миру між людьми, зокрема в родині, колективі, у всій Україні. Учні разом з учителями і катехитами оформляли шкільне приміщення, класні кімнати, використовуючи матеріали про видатних людей, цитати із Святого Письма.