b_200_133_16777215_0_0_images_old_stories_instytut_2013_P1070642.gifЧетвертий рік поспіль наукові працівники Інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії Омельчук М., Киричук О. та Орлевич І. організовують листопадові «Андреєвські читання», присвячені пам’яті митрополита Андрея Шептицького..

Цьогорічні читання за підтримки першого заступника голови Яворівської районної державної адміністрації Романа Кураша відбулися 13 листопада у селі Прилбичі, де народився митрополит. Стараннями методиста методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Яворівської РДА Пономарьової Марії Степанівни у заходах взяли участь учителі історії, основ християнської етики, заступники директорів шкіл з навчально- виховної роботи.
Гостинно відкрила свої двері для учасників науково-методичних читань .середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів с. Прилбичі. Заступник директора школи Ірина Мірило, демонструючи перед слухачам слайди, розповіла про визначні місця села Прилбич, пов’язані із родиною Шептицьких. Цікавими були виступи к.і.н. Львівського національного університету ім. Івана Франка Гентош Ліліани «Благочинна діяльність митрополита Шептицького як створення моделі самодостатності і взаємопідтримки для українського суспільства»; к.і.н. Інституту українознавства ім.. І. Крип’якевича НАН України Колб Наталії «Греко-католицьке парафіяльне духовенство Галичини доби Андрея Шептицького (кінець ХІХ – початку ХХ ст.); к.і.н. зав. відділом Інституту релігієзнавства Киричук Олександри «Митрополит Андрей Шептицький у Першій світовій війні».

b_350_233_16777215_0_0_images_old_stories_instytut_2013_P1070618_1.gif
В переддень святкувань 70-річчя пам’яті митрополита, яке вшановуватимуть наступного року, педагогічні працівники Яворівщини говорили про потребу виховувати підростаюче покоління на духовній спадщині Андрея Шептицького.
Перед початком зустрічі священик УГКЦ Андрій Стадницький поблагословив учасників Андреєвських читань та провів спільну молитву за добру долю українського народу, яку уклав Митрополит Андрей,. Закінчились заходи екскурсією у церкві-музеї Андрея Шептицького та каплиці-усипальниці родини Шептицьких, які провів отець.