КЕРАМІКА - ОДИН ІЗ ВИДІВ ХУДОЖНЬОЇ ТВОРЧОСТІ

b_300_225_16777215_00_images_old_stories_sokal_2017_9_1.gif
28 вересня в Сокальській філії ЛМІР зберігач фондів Іванна Веклин спільно з викладачем художнього відділення Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка Лідією Матвієнко провели інтегрований урок на тему: «Кераміка – один із видів художньої творчості» в рамках тематичної виставки «Василь Шостопалець і кераміка Сокаля ХІХст.»
Іванна Веклин ознайомила учнів з історією гончарного виробництва на Сокальщині кінця ХІХ ст.. та творчістю відомих майстрів-кераміків, Шостопалальця, Білика, Боярського, Гордійчука, які виготовляли різноманітні вироби: кахлі, баньки, дзбанки, миски, антропоморфні посудини, горщики, макітри, вази, показала характерні особливості розпису баньок, кахель,які були на виставці, познайомила з основними техніками оздоблення .        Разом з Лідією Матвієнко діти вчилися аналізували та порівнювати вироби, знаходити відмінності кераміки Сокальських майстрів від гончарних виробів інших регіонів, вчилися поєднувати три кольори: жовтий, коричневий, зелений і компонувати їх так, щоб у візерунках не відчувалося жодної монотонності.       Учні висловлювали свої думки, моделювали,графічно та просторово уявляли предмети, самостійно вибирали орнаменти: рослинний або тваринний ( квіти, птахи чи розети) і відтворювали на папері. Вони були не тільки слухачами, спостерігачами, а й брали активну участь у творчому процесі.        Інтегрований урок образотворчого мистецтва в музеї був ефективним, цікавим для школярів, вони відчували радість і задоволення від творчої праці. Стимулюючи творчу діяльність викладача та його вихованців, такі нестандартні уроки створюють сприятливі умови для співпраці як школи мистецтв так і музею, що є надзвичайно важливим у нашій роботі. Пізнаючи твори місцевих майстрів, найдовершеніші зразки Сокальської кераміки ХІХ ст., учні прилучаються до скарбів української та європейської художньої культури.

Наукові співробітники Сокальської філії Н.Покотюк, О.Янчук

2.gif3.gif

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити