Вартість вхідного квитка до музею (виставкові зали, підземелля) Повний – 60 грн. Студентський – 50 грн. Пільговий – 40 грн.       

 Вартість вхідного квитка до виставкових зал 30 грн.
 Вартість екскурсії по виставкових залах Повна – 150 грн. Пільгова – 100 грн./група
 Вартість екскурсії підземеллями Повна – 70 грн. Студентська – 60 грн.Пільгова – 50 грн.
 Вартість квитка на концерт органної музики Повний – 100 грн. Пільговий – 70 грн.
 Вартість екскурсії з міським екскурсоводом  Повний – 40 грн. Студентський – 30 грн. Пільговий – 20 грн.
 Вартість костюмованої екскурсії підземеллями «Любов крізь віки» Група мінімум 50 осіб – 100 грн. з особи. (за попереднім записом, тел.:   (067)-702-13-21)


 «Родинний день» перша неділя місяця – безкоштовний вхід для родин з дітьми
 Щоп’ятниці – безкоштовний вхід до виставкових залів для усіх пільгових груп

Купити квитки

Третій рік поспіль Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії проводить «Андреївські читання»», приурочені до 70-ї річниці пам’яті Митрополита Андрея Шептицького, яку відзначатимемо 1 листопада наступного року.

Детальніше...Лютеранство – одна з традиційних протестантських течій в Україні, відоме з середини XVІ ст. Його поширення на українським етнічних землях стало можливим завдяки прагненням німецьких та польських місіонерів, які активно впливали на корінне населення. І лише незначна частина місцевої інтелігенції входила в перші лютеранські громади.
Вже у 20-х роках минулого століття лютеранський рух активізувався під впливом Союзу церков Євангельсько-аугзбурзького і Гельвецького віросповідання. Його головою був доктор теології, німець Теодор Цеклер. Головна управа розміщувалася у Станіславові. Тут з часом сформувався осередок Української лютеранської церкви – УЛЦ (до 1939 року – Українська Євангельська церква Аугзбурзького віросповідання – УЄЦАВ).
Новий етап в історії Церкви припадає на початок 90-х років, коли наша країна здобула Незалежність. В Україну приїхав молодий пастор Ярослав Шепелявець, виходець з української євангельської родини, місіонер, який почав активно працювати у Галичині. Його зусиллями завезено тисячі примірників Біблії, видано підручники. Спільно з американцями було створено Міжнародний благодійний фонд «Дар життя», найпомітнішою частиною діяльності якого є «клініка на колесах» та робота благодійного центру «Лютерани за життя».
Новостворена міні-виставка «Українська лютеранська церква» присвячена 20-річному ювілею її відродження. Вперше в музеї виставлено експонати, які розповідають про історію і сьогодення Церкви. До уваги відвідувачів – Біблія німецькою мовою Мартіна Лютера (передрук з видання 1517 року), а також горельєф погруддя основоположника лютеранського напрямку.
Низка матеріалів висвітлюють життя Церкви до 1939 року, коли Західну Україну возз’єднали з Радянською. В експозиції – фотографії УЄЦАВ із селищ Крехівці, Камінне, Палагичі (Станіславівщина, 30-ті роки ХХ ст.). Цікавими є фото Теодора Цеклера з дружиною, Теодора Ярчука, інших пасторів Тернопільської громади, світлини церков, мирян.
На виставці представлено матеріали про Теодора Ярчука – українського лютеранського душпастиря, провідного богослова, реформатора, місіонера, вчителя, редактора, перекладача. В експозиції його найбільша праця – «Український Євангельський Служебник» (1933), а також оригінал книги «Апостол Петро» (1930), «Біблійні історії» (1935), переклад «Аугзбурзького віросповідання».
Основні матеріали виставки надали Голова Галицької єпархії УЛЦ Тарас Коковський (Тернопільщина) і пастор Івано-Франківської громади УЛЦ Сергій Романюк. Численні фотографії розповідають про життя, обряди Церкви протягом останніх років. Можна ознайомитися із символікою християнського руху «За життя», побачити значки, ланцюжок із підвіскою з написом «Дозволь мені жити» та багато інших цікавих експонатів.
Куратор виставки «Українська лютеранська церква. До 20-річчя відродження» – науковий працівник музею Галина Кирилів.

Детальніше...Детальніше...

Олена Малюга – молодший науковий
співробітник ЛМІР
тел.: (032) 2614822, 235 61 00

Детальніше...Музей створено 1985 р. зусиллям подружжя Анатолія та Наталії Покотюк.

У 1990 р. музей став філією Національного музею у Львові, з 1995 р. – філія Львівського музею історії релігії.

Музей має безцінні духовні багатства: унікальні колекції творів мистецтва, різноманітні церковні реліквії, які дають можливість людям зрозуміти Велич Божественного і невіддільність людини від Всесвіту, її сутності як земної істоти так і космічної, поглибити релігійно-філософські погляди.

Дякуємо за відвідання сайту Музею історії релігії (м. Львів), тут ви можете залишити свої враження від побаченого в музеї чи на сайті, побажання тощо.