IMG_1248.gifМузей щиро дякує відомому львівському колекціонеру Іванові Гречку за подаровану колекцію культових буддійських пам’яток. Широкому загалу дародавець відомий, як поціновувач українського народного мистецтва, але коло його інтересів було значно ширше, виходячи, навіть поза межі України. Про це свідчать його спогади про експедиції  на Карельський перешийок, Урал, Шаянські гори. Саме за Байкалом його колекція поповнилася рідкісними зображеннями Будди. 
«Одного разу занесло мене в бурятське село. Там колись знаходився населений пункт, який потім «совєти» виселили і серед тих порожніх хат я познайомився з одним чоловіком, який був геологом і робив оглядове дослідження тих теренів. Слово за слово і почав він мені усе це показувати.  То і звідти привіз ось ці ікони, дзвоника, бачите, тут Будда вибитий, цю модринову матрицю для друку книжок і самі книжки такі старі, що старі… Я навіть потім робив запит в Інститут народів Сходу, аби роз’яснили, що то я таке надибав, але відповіді так і не отримав. …»
( За матеріалами статті Степана Грицюка «Музей у квартирі..»)

 

IMG_1250.gifIMG_1254.gifIMG_1256.gif

Додати коментар

Будь ласка будьте ввічливими. Адміністрація залишає собі право видаляти коментарі. А також не гарантує надання відповіді на коментарі.


Захисний код
Оновити