В 1994 році з метою активізації літературної творчості молоді та пропаганди високих зразків поетичної майстерності заснована літературна премія імені Богдана-Ігоря Антонича "Привітання життя".

Присуджується вона молодим авторам до 28 років, які пишуть українською мовою, за поетичні збірки, позначені високим художнім рівнем та правдивим і яскравим відображенням історії та сьогодення українського народу, утвердженням ідей національної самобутності, патріотизму, засад високої моральності. На початку серед конкурсантів переважали львів'яни, але з кожним роком географія конкурсу розширювалася. Вже в наступні роки можна було побачити поетів з Миколаєва, Харкова, Ніжина, Дрогобича, Києва, Сімферополя, Луцька, Кіровограда та інших міст України.

Наукові працівники музею-садиби родини Богдана-Ігоря Антонича (філія Львівського музею історії релігії) вирішили знайомити бортятинців і гостей села з творами щорічних переможців конкурсу, влаштовуючи літературні читання.

6 квітня у "Музейній вітальні" збируться школярі місцевої школи і читатимуть поезію. Цього разу лауреатів премії імені Б.-І. Антонича за 1995 рік. Серед них - Данило Кубай, Вікторія Чорноброва, Оксана Зеленчук. О 15 годині присутні зможуть почути не тільки їх поезію, а й біографію, літературну діяльність.

Олена Малюга,
науковий працівник ЛМІР